...

Archive for Mart, 2017

Makalenizi Yazın Ücretsiz Yayınlayalım !

5.614 Kez Okundu Yazar : SpeakyChat Tarih : Mart - 15 - 2017

Bildiğiniz gibi google’nin gözünde diğer sitelerde olduğu gibi sesli chat Sitelerinde de Başka siteler tarafından tanıtılmak oldukca önemli

Bizlere Yazdığınız özgün makaleleri ücretsiz sitemizde yayınlama kararı aldık, Maksat bu kadar para ve emek harcadığınız sitelerinizi daha iyi yerlere getirin.

Bunun için yapmanız gerekenler

 1. Sitenizin Herhangibir yerine

  <a href=”http://www.speakychat.net” title=”Speaky Chat”>Speaky Chat</a>  Kodunu eklemek

 2. Tamamen özgün Kopya olmayan siteniz hakkında bir makale yazmak ( En az 100 Kelime )

 3. Başlık Etiket kelimelerinizi oluşturmak

 4. Bu konu altında makalelerini yorum kısmından bize gönderebilirsiniz incelendikten sonra en kısa sürede makaleniz sitemizde yayınlanmaya başlayacaktır.

 

Örnek;

Başlık : ******.com En Büyük Sesli Chat Sitesi

İçerik : ………………..

…………………………….

…………………………….

Etiket Kelimeler : Sesli Chat , Sesli Sohbet, Kameralı Sohbet, Görüntülü Chat vb.

Makalelerinizi bu şekilde hazırlayarak yorum kısmından bize gönderebilirsiniz.

 

Evet arkadaşlar sitenizi tanıtmak için sizlere bir fırsat bu arada linkimizi sitemizden silmediğiniz sürece makalenizin sitemizde yayınlanacağının garantisini veririz size

Lütfen özgün olmayan bir makale göndermeyin, gönderdiğiniz makaleler detaylı bir şekilde incelenecektir.

Sesli Chat için Olmazsa Olmaz Programları

4.959 Kez Okundu Yazar : SpeakyChat Tarih : Mart - 15 - 2017

Kiminiz Sesli Chat Sitesi Sahibi, Kiminiz görevlisiniz ama hepinizde illaki sesli chat için kullanılabilecek programlara ihtiyaç duymussunuzdur, Bu makalemizde sizlere sesli chat sitelerinde olmazsa olmaz bir kaç programdan bahsedeceğiz.

Öncelikle Sesli Chat sitesine giriyorsanız mutlaka bir gün resimlerle uğraşmak için yada flash rumuz yapmak için çeşitli programlara ihtiyaç duymuşsunuzdur bu işlerinizi çok basit programlar ile halledebileceğiniz gibi kendinizi geliştirme gibi bir kaygınız varsa daha profesyonel programlar ilede yapabilirsiniz.

Örneğin Bir resime paint ilede yazı yazabilirsiniz fakat bizlerin size tavsiyesi Adobe Photashop’dan yana olur,

Photashop ile hem çok şekilli yazılar yazabilirsiniz hemde sitenize yönelik güzel grafikler yada güzel logo veya banner’lar tasarlayabilirsiniz.

Ayrıca Flash rumuz için sizlere önerimiz Xara 3D hareketli gif programı olur, Buna alternatif olarak online gif studio sitelerinide kullanabilirsiniz

Yine Siteye Chrome üzerinden girmek için bir önceki makalede bahsettiğimiz ie tab eklentisini kurmanız şiddetle tavsiye edilir.

eee bunları yapınca bitiyor mu? tabiki de hayır çoğunuzun başına gelmiştir IP Ban yeme olayı yada çoğu zaman site yetkililerinin sizlere adanadan girdin, yok ankaradan girdin diye yer tesbiti yapması

Yine google chrome’nin zenmate eklentisi ile kendinizi ister almayadan ister rusyadan isterseniz çinden giriyormuş gibi gösterebilirsiniz.

Toparlayacak olursak sesli chat siteleri için gerekli programlardan sizlere lazım olanları

 • Adobe Photashop CS ( Resim Düzenleme )
 • image Ready ( Gif dosyalarını düzenleme yada üzerine isim yazma )
 • Xara 3D ( Flash Rumuz Hareketli gif yapma )
 • ie Tab ( Google Chrome Üzerinden sesli chat sitelerine girme )
 • Zenmate ( IP Adresi gizleme – İstediğin ülkeden giriyormuş gibi gösterme )

Bu programların bir kısmını detaylı anlatımı ve indirme linkleri sitemizde mevcuttur. Sitemizin arama bölümünden arayarak indirebilirsiniz.

Sesli Chat’e Chrome ile Giriş

8.758 Kez Okundu Yazar : SpeakyChat Tarih : Mart - 13 - 2017

Bildiğiniz üzere chrome aktivex desteğini güvenlik nedeniyle kaldırmış durumda bu sebeple çoğu user kaybı sesli chat site sahiplerini ve kullanıcıları baya derinden sarstı.

Eğer siz sitelere ben chromeden başka tarayıcıdan girmem diyorsanız sizlere Explorer dışında sesli chat’e chrome ile girmek için bir eklenti göstereceğiz.

Sesli chat sitelerine chrome ile girmek için öncelikle chrome uygulama mağzasına giriş yapıyoruz.

 

 

 

Google’ye chrome mağza yazarak ilk çıkan Adrese tıklıyoruz.

 

 

Açılan chrome web mağzasında ie tab  yazarak eklentimizi aratıyoruz ve ilk çıkan eklentiye Chrome’a Ekle’ye tıklıyoruz.

Ardından resimde gösterildiği şekilde eklentiyi kullanarak google chrome üzerinden sesli chat sitelerine giriş sağlıyabilirsiniz.

 

Sesli Chat Yeni Animasyonlar

6.331 Kez Okundu Yazar : SpeakyChat Tarih : Mart - 9 - 2017

Şöyle bir kafa dağıtmaya girdiğimiz sesli chat sitelerinde bizleri en çok ifade eden şeylerden biriside animasyonlardır, her ne kadar smileyler ilede insan kendisini ifade etmek istesede bir animasyonun yerini tutmaz sesli chat sitelerinin vazgeçilmezlerinden olan animasyonlar SpeakyChat ile sizlere ücretsiz olarak sunulmaktadır, Sağdan soldan animasyon arama derdini unutun artık Girin ve hoşunuza giden ne varsa alın.

Daha öncede 120 Adetlik bir animasyon arşivi paylaşmıştık eğer tek tek kaydetmekle uğraşmak istemiyorsanız Buraya tıklayarak 120 Adetlik rar dosyası halindeki animasyonları indirebilirsiniz

Bu yeni sesli chat animasyonlarını kaydetmek için ise Beğendiğiniz animasyonun üzerine sağ tık > Resmi farklı kaydet diyerek alabilirsiniz.

Sesli Chat IP adresi değiştirme Yöntemi

8.922 Kez Okundu Yazar : SpeakyChat Tarih : Mart - 5 - 2017

Evet arkadaşlar sesli chat sitelerinde biliyorsunuz IP Ban atıldığında siteye girmekte bir hayli zorlanıyorsunuz ve başlıyorsunuz ban açma yöntemlerine bu konudan muzdarip olanlar için güzel bir yöntem söyleyeceğim size, aslında bunun amacı ban atılınan siteye girmek değil fakat Gerçek IP adresini göstermekten rahatsız olan arkadaşlar için IP Adresini başka ülkede göstermenin yöntemini anlatacağız bunun aslında bir çok yolu var fakat sizler için en kolay ve en zahmetsizi olan google chrome’nin ZenMate eklentisidir.

Bu eklentiyi googleye zenmate yazarak indirebilirsiniz.

Önünüze çıkan ekran bu şekilde gözükecektir bu şekilde eklentiyi kurup aktif ettikten sonra artık extra bir programa ihtiyaç duymadan her an IP adresinizi değiştirerek istediğiniz ülkeden giriyor olarak gözükebilirsiniz.

Tamamen güvenli olan eklentiyi istediğiniz zamanda devre dışı bırakabilirsiniz.

Saniyeler içerisinde ister almanyadan isterseniz rusyadan giriyor olarak gözükebilirsiniz.

Zenmate bir program değildir, Sadece google chromede çalışan chromenin bir eklentisidir.

IP Adresi değiştirme videolu anlatım için

Cpanel Sunucularda Saldırı Yapan IP Adresi Tesbiti

3.510 Kez Okundu Yazar : SpeakyChat Tarih : Mart - 3 - 2017

Sizlere Linux sunucular için ssh’dan saldırı tesbiti ile alakalı bir kaç önemli noktaya değineceğim, Bazı korumasız sunucularda ek bir güvenlik yazılımı yada firewall kullanılmayan cihazlarda tek IP adresi bile sunucunuzun kullanılmaz hale gelmesine yada sitelerinizin açılmamasına veya sunucunuzu hiç yoktan yorarak zarar görmenize sebep olabilir, Bu gibi konularda umursamaz olmamakda fayda var eğer sunucunuz’un load’ı normalin üstünde, zaman zaman siteleriniz kasıyor yada açılmıyorsa söyleyeceğim yöntem sayesinde basit gözüken ama bir kaç farklı ip adresinden gelen saldırıları bu şekilde engelleyebilirsiniz.

Öncelikli olarak Putty Programı ile SSH’a bağlanmanız lazım root kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra

netstat -an | grep “:80 “| awk ‘{print $5}’|cut -d”:” -f1 | sort |uniq -c | sort -nr | head -20 | grep -v -E “127.0.0.1|0.0.0.0”

Bu kodu ekrana yapıştırın burada en çok istek yapan 20 IP adresini göreceksiniz benim görüşüm bunlar’da 100 ün üstünde gözüken IP adresleri normal düzeyde sunucular için tehlikelidir.

Bu şekilde olan IP adreslerini bularak blocklamanızda fayda var siz dilerseniz 200’ün üstünde istek yapan IP adresleri blocklayın keyfinize kalmış, Bunlar normal kullanıcılarda olabilir dikkat etmenizde fayda var

IP Adresi Banlamak için : iptables -A INPUT -s **.***.***.*** -j DROP

**.***.***.*** Bu şekilde gözüken yere banlamak istediğiniz IP adersini girip ekrana kopyalayarak ban atabilirsiniz. Banlama işlemi yaparken herhangibir uyarı almazsınız şaşırmayın.

Ayrıca banlanan IP adreslerini iptables –list Komutu ile görebilirsiniz.

Eğer sunucunuzdan banlı tüm ip adreslerini kaldırmak isterseniz bunun içinde iptables -F komutunu kullanmalısınız.

Ayrıca eğer tek bir IP adresinin banını kaldırmak isterseniz onun içinde kullanmanız gereken kod

IP adresinin Banını açmak için : iptables -D INPUT -s **.***.***.*** -j DROP

Sunucunuzla alakalı yardıma ihtiyaç duyarsanız yada aklınıza takılan şeyler için bize yorum yazabilirsiniz Cpanel sistemler için elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.